Które wybrać, pieluszki wielokrotnego użytku czy popularne jednorazowe?

Pieluchy wielorazowe stają się w Polsce coraz bardziej powszechnie stosowane. Nie musimy ich gotować, prasować czy też nabywać nieustannie od nowa. Jak zacząć, jakie stosować? Jakie są najlepsze? Jakie zakupić by były przyjazne dla skóry twojego dziecka? Czy niższa cena to prawdziwa oszczędność czy już ryzyko, że pieluchy wielorazowe się zniszczą już po pierwszym praniu?

zakupy - landszaft
Napisał: Petras Gagilas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wystarczy jedna inwestycja, w dodatku pokaźnie mniejsza niż przy używaniu jednorazowych pieluszek. Co więcej zalety dla zdrowia, ekonomiczne, czyli przede wszystkim zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy, oraz ekologiczne są pewne oraz przekonują coraz więcej matek do ich zakupu. Przede wszystkim, pieluszki ekologiczne są różnie szyte, różnią się także tworzywem z jakiego wykonana jest guma trzymająca pieluchę, wykorzystanymi rodzajami materiału z którego są uszyte i ceną jednostkowym. Każdy posiada własne preferencje, jednakowoż na odporności włókien, bezpieczeństwie a także elastycznym dopasowaniu do naszego dziecka zależy każdemu. Jak wypadają w starciu pieluchy z materiałów naturalnych z tymi jednokrotnego użytku?
Pieluszki jednorazowe to sama chemia. Tylko w Europie wykorzystuje się ich rocznie niemalże kilkudziesiąt miliardów. Niemalże od razu po zakupie lądują na wysypisku, a tam gnić będą przez mnóstwo lat. Jednak pieluchy wielorazowe nie powodują tysięcy kilogramów odpadów. Mimo wszystko ich przeciwnicy wskazują na zużycie energii, potrzebnej do ich dalsze informacje czyszczenia i prasowania co bardziej przekonujące wskazują na wykorzystanie niebezpiecznych dla środowiska środków czyszczących. Amerykańscy naukowcy podkreślają jednak, że pojedynek wypada na korzyść pieluch wielorazowych. Tym bardziej, jeśli korzystamy z nowoczesnych pieluch, jakie możemy prać łącznie z innymi ubraniami w temperaturze od 40 do 60 stopni Celsjusza i nie musimy ich prasować.
Niestety, nie stwierdzimy, które pieluszki są właściwsze ani jakie woli wasze dziecko.

Jedno jednak jest pewne, co raz więcej osób przekonuje się do używania pieluch wielorazowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 10:49:22