Film szkoleniowy dla pracowników przedsiębiorstw

Prowadzenie różnego typu kursów należy do podstawowego profilu pracy każdej firmy, która w swoim działaniu posługuje się różnego rodzaju maszynami elektronicznymi albo bazuje na przeprowadzaniu różnego typu obrachunków i sporządzaniu raportów. Wobec tego wciąż wypożyczane są sale instruktażowe, w których praktykowane są kursy z zakresu obsługi różnych urządzeń, norm mieszania różnego rodzaju składników chemicznych oraz zszywania ubrań.

W realizacji kursu pomaga tablica, rzutnik, odbiornik telewizyjny i laptop. Na tablicy można wieszać wzory różnego typu działań chemicznych, na podstawie których będą wytwarzane najnowsze mieszanki lekarstw czy kosmetyków. Na wielu szkoleniach pokazywany jest również film szkoleniowy ukazujący, na czym polega wykonywanie konkretnych poleceń w firmie, do której mają dołączyć uczące się osoby. Na takim filmie instruktażowym może zostać także zamieszczone powitanie osób rozpoczynających szkolenie wygłoszone przez kierownika, jak również jakiegoś rodzaju życzenia przez niego składane.

Wyświetlanie filmów szkoleniowych jest jeszcze bardziej popularne w przypadku firm, których działalność jest oparte na działalności internetowej. Na takim filmie można zamieścić obrazowy formularz stwarzania czy administrowania stronami internetowymi oraz pisania różnego rodzaju tekstów internetowych. Przy tej okazji będzie można od razu ustalić, czy pracownicy będą sprawnie poruszać się po wyszukiwarce internetowej oraz czy są w stanie automatycznie wykonywać wydawane im komendy.

Internet - image
Napisał: Gwydion M. Williams
Na podstawie: http://www.flickr.com
Natomiast pracownicy większych firm, które posiadają oddziały we wszystkich miastach Polski dobrze zdają sobie sprawę z tego, czym jest film korporacyjny, którego celem jest zapoznanie pracowników z tajnikami działania ich firmy. Na tego rodzaju filmie może zostać przedstawiona historia konkretnej firmy oraz najistotniejsze zasady w niej obowiązujące.

Zdarza się, że dzięki zapoznaniu się z takiego rodzaju filmem szkoleniowym i wypełnieniu testu końcowego pracownicy mogą zaliczyć szkolenie bhp i zapoznać się z zasadami dotyczącymi obsługi różnego typu urządzeń. Będą mogli także poznać systemy wzajemnego porozumiewania się zastosowane w swojej firmie, przy wprowadzeniu których będą rozmawiali się między sobą i kontaktowali ze wszystkimi kontrahentami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-21 12:27:15