Kompleksowe wyposażenie świetlicy w szkole wpływające jak najlepiej na poziom rozwoju najmłodszych.

Dyrektorzy każdej bez wyjątku świetlicy powinni postarać się o to, by była ona tak świetnie uposażona, jak jedynie to możliwe. Przez to dzieci będą miały możliwość jak najlepiej spędzić czas na zabawie oraz na nauce. Najczęściej w świetlicy przebywać będą dzieciaki, jakich opiekunowie nie będą mogli wcześniej odebrać i to właśnie obowiązkiem szkoły jest, żeby dziecku zapewniać w takiej sytuacji zajęcia.

Ilustracje do bajek dla dzieci
Napisał: Puls Art
Na podstawie: www.puls-art.pl
W latach ubiegłych dzieci na świetlicy głównie koncentrowały się na odrabianiu zadania domowego, nie szykowano dla nich dodatkowych atrakcji i nie miały możliwości chociażby korzystać z tak dużej liczby gadżetów, jak teraz. W świetlicy znajdowały się zabawki standardowe. W dniu dzisiejszym zaś akcentuje się, jak istotne jest kompleksowe uposażenie świetlicy w szkole, wpływające bardzo dobrze na rozwój najmłodszych. Uczniowie powinni albowiem być stymulowani też po skończonej nauce, tym bardziej, jeśli na świetlicy przebywają systematycznie.

W takiej sytuacji najmłodsze dzieci muszą mieć do wyboru gadżety najprostsze, oraz ilustracje dla dzieci i dużo pozostałych, aczkolwiek w dalszym ciągu zaliczających się do kategorii wyraźnie opartych na bawieniu się. Tymczasem, dzieci w wieku starszym poza filmami i zabawkami dopasowanymi do ich poziomu rozwoju muszą mieć do wyboru chociażby dużo innych rzeczy dzięki jakim będą mogły świetnie spędzać czas po lekcjach. To zagwarantuje im doskonałą stymulację rozwojową. Uczniowie starsi mają już większe wymagania, a więc te materiały szkolne, które znajdą się na świetlicy powinny pozostawać godne zauważenia.

Tym sposobem, najmłodsi będą w większym stopniu zachęceni do nauki. Uczniowie muszą być pewni, iż pomoce szkolne dla nich dostępne są przygotowane faktycznie z nastawieniem o nich. Jedynie wtedy będą chętnie spędzać czas na świetlicy, i co najistotniejsze, czas taki nie okaże się czasem jaki pójdzie na marne. I to coś, co dla dyrektora świetlicy musi stanowić spory priorytet.

Nauczyciele pracujący na świetlicy będą mieć w takim razie obowiązek troszczyć się o to, aby systematycznie kontrolować spis rzeczy i zawiadamiać, o ile czegokolwiek będzie brakować, bądź gdy zauważą, iż konkretne rzeczy nie są przystosowane do oczekiwań dzieciaków. Dobrze zarządzana świetlica z odpowiednim asortymentem pomocy rozwojowych to coś podstawowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-10 10:12:24