Kilka użytecznych porad dla współczesnej mamy karmiącej, czyli co musisz mieć w swoim niezbędniku, aby nie dać się zwariować

Karmienie piersią nie jest takie przerażające, jak mogłoby się wydawać na podstawie historii opowiadanych przez nasze babcie czy kobiety na forach internetowych. Ale pomimo, iż laktacja jest biologicznym procesem wypracowanym przez naturę, nie zawsze i nie wszystkim kobietom przychodzi bez trudu wykarmić swojego malucha. Dlatego też dzisiejsi producenci oferują szeroką gamę produktów wspierających świeże upieczone mamy karmiące swoje maluchy piersią.

mama dziecko i zabawki
Napisał: Haylee Sherwood
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszym wyborem w niezbędniku matki karmiącej powinien być stanik do karmienia. Jest to część bielizny, która powinna być praktyczna oraz wygodna, bowiem młoda mama będzie go nosić przez kilka (lub paręnaście!) kolejnych miesięcy tak w dzień, jak i w nocy.

Jeżeli ciekawią Cię przedstawione zagadnienia, to wejdź w ten link. Tam znajduje się dostęp ekstra (https://www.alpaki.pl/alpaki-jako-biznes,3) do bardziej precyzyjnych informacji związanych z tym wątkiem.

Z tej przyczyny w celu odpowiedniego doboru stanika warto udać się do specjalistycznego sklepu z bielizną dla mam. Odpowiednio dobrany stanik do karmienia musi zagwarantować zarówno wysoki komfort używania mamie, jak i prosty dostęp do piersi dzidziusiowi. Kolejnym usprawnieniem dla mam, które mają problemy z nawałem pokarmu będą specjalne wkładki laktacyjne do stanika. Są one proste w użyciu, wykonane z naturalnych surowców i dostępne właściwie w każdym supermarkecie. Efektywnie wchłaniają nadmiar mleka przeciwdziałając przemoczeniu stanika.
Początkujące mamy, które rozważają karmienie mieszane, a więc takie, gdzie oprócz mleka matki niemowlę dostaje mieszankę mleka modyfikowanego, mogą także nabyć laktator elektryczny. Jest to urządzenie, które za pomocą nieznacznego podciśnienia odciąga pokarm z piersi do specjalnego zbiorniczka, z którego po przykręceniu specjalnego smoczka może korzystać głodny maluch. Mleko można też zamrozić i trzymać na momenty kryzysowe, takie jak zapalenie piersi czy osłabioną produkcję mleka. Laktator elektryczny nie odróżnia się od zwykłego zasadą działania, lecz jedynie tym, że jest na prąd i zasysa mleko bez konieczności „pompowania”, a więc zaciskania uchwytu na ręcznym laktatorze.

Dla wielu mam może okazać się to łatwiejszym rozwiązaniem, ale te preferujące większą kontrolę nad mocą zasysania wybiorą zapewne odciągacz ręczny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-28 15:03:06