Jakim uległa zmianom kinematografia przez minione lata, jak problem piractwa wpływa na branżę filmową.

Filmy stanowią nierozerwalną część współczesnej kultury, i od wielu długich lat dokumentują codzienne wydarzenia, pokazują historię, lecz również uczą, straszą i bawią. Przez minione lata nakręconych zostało mnóstwo kasowych hitów, które po dziś dzień ogląda się z wielką przyjemnością. Przemysł filmowy mimo bardzo dużych zmian cały czas dobrze się trzyma.

Filmy
Napisał: Fachstellen für Öffentliche Bibliotheken NRW
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najlepsi aktorzy dostają za rolę miliony euro, ale takie wydatki najczęściej się zwracają nawet w kilka dni po dacie premiery. Wydawać by się mogło, że widzowie oglądali już wszystko, ale jednak co roku filmowcom udaje się ich zaskakiwać albo jakimiś oryginalnymi pomysłami, albo rewelacyjnymi efektami specjalnymi. I potem z utęsknieniem się czeka na kolejne premiery, które przyciągają do sal kinowych tłumy ludzi i generują wielkie zyski, i to nawet pomimo coraz powszechniejszego piractwa. Tak naprawdę, ludzie w dalszym ciągu bardzo chętnie chodzą do kin, nie tylko dla samego obejrzenia filmu, ale też przyjemnego spędzenia wolnych chwil. Rzecz jasna piractwo było, jest i raczej będzie, lecz zdecydowana większość kin bardzo dobrze się trzyma i nie narzeka na swoją sytuację.

Oglądane nielegalnie filmy są oczywiście pewnym problemem, który spędza właścicielom wytwórni sen organizery na łóżeczko z oczu, bo to oni właśnie przeważnie narzekają na to zjawisko. Jest faktem, że najnowsze filmy można w sieci obejrzeć dużo wcześniej, niż będzie ich premiera w kinach. Lecz przeważnie jakość takich filmów nie należy do najlepszych, często są one nagrywane w kinowych salach, więc komfort oglądania pozostawia wiele do życzenia. Są oczywiście osoby, którym to nie będzie przeszkadzało i nawet jak niewiele będą widzieli na ekranie, to potem się będą chwalić, że widzieli najlepsze polskie filmy. Można jednak zaryzykować tezę, że osoby takie i tak nie poszłyby do kina, więc w praktyce na tym, że ściągnęli oni film z sieci nikt wiele nie traci. Miłośnicy dobrych filmów doceniają obraz o doskonałej ostrości, przestrzenny dźwięk i wygodne fotele, i mimo wszystko odwiedzają co jakiś czas prawdziwe kino.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-06 15:54:59