Dlaczego dzieci uwielbiają zabawki i zabawę nimi, jakie zalety mają zabawki drewniane.

Dzieci uwielbiają się bawić zabawkami, to akurat doskonale wiedzą zarówno sami rodzice, jak też dziadkowie czy chrzestni. W końcu nie bez przyczyny co rok pojawiają się okresy, w których liczba sprzedawanych zabawek wzrasta kilkukrotnie. Mowa tu jest przede wszystkim o okresie świątecznym, podczas jakiego są aż dwie leżące blisko siebie okazje, to znaczy Mikołaj i Gwiazdka. Ilość zabawek, jaka wtedy zostaje sprzedawana będzie w wielu sklepach większa niż przez resztę roku.

zabawki dla dzieci
Napisał: Drewniaczek.eu
Na podstawie: Drewniaczek.eu
A dojdzie przecież do tego jeszcze Dzień Dziecka, imieniny czy urodziny, które na szczęście wszystkie dzieci mają w innym czasie. Tak więc widać że okazji do tego to, żeby wręczyć maluchowi jakąś przyjemną niespodziankę jest całkiem sporo, ważne jednak powinno być, co się daje. Wiele osób uważa, że zabawkami trudno sobie zrobić krzywdę i są one bezpieczne, jednak nie we wszystkich przypadkach tak właśnie jest. Niezwykle ważna jest ich odpowiednia jakość wykonana i użyte materiały, a niestety z tym dość różnie bywa, zwłaszcza wśród importowanych.

odbitka - zabawa
Napisał: PSIORTAL .pl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak się okazuje, jednymi z bardzo polecanych rodzajów zabawek, uważanych za bardzo bezpieczne i kreatywne, są zabawki z drewna. Rzecz jasna trzeba tu także pamiętać o tym, że nie powinny bawić się nimi dzieci poniżej trzeciego roku życia, w szczególności jeśli będą wśród nich drobniejsze części.

Pragniesz poznać oprócz tego inne podobne posty, ale nie masz pewności, w którym miejscu je znaleźć? Spokojnie - przeczytaj więcej w serwisie.

Porządnie zrobione zabawki z drewna są niezwykle wytrzymałe i trwałe, a poza tym dają dużo możliwości na kreatywną zabawę. Z pewnością nie popękają, co często się spotyka w przypadku tanich chińskich produktów, często niestety spotykanych w wielu sklepach. Jeżeli producent zabawek zastosował do produkcji bezpieczne farby, a w przypadku naszych producentów miał taki obowiązek, to bez żadnych obaw można takie klocki czy tory dawać maluchom do zabawy.

Być może wiele osób powie, że drewniane zabawki są dla nich za drogie i jednak wolą kupić coś z chińskiego plastiku. Rzeczywiście ceny drewnianych zabawek nie są niskie, lecz za to trzeba pamiętać, że rzeczywiście długo one wytrzymają.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-07 14:23:58