Pouczmy się języka polskiego - znajdź odpowiednią szkołę dla obcokrajowcy

Okazuje się, że w różnych polskich miastach żyje wiele ludzi pochodzących z obcych krajów. Często planują oni na dłużej zostać w naszym kraju. Jak wiadomo mówienie w Polsce w języku angielskim nie jest oczywistością, zatem obcokrajowcy w którymś momencie muszą nauczyć się języka polskiego po to, aby móc w jakikolwiek sposób porozumiewać się z otoczeniem: z ludźmi w sklepie, w autobusie czy też w pracy.

Polish lessons - polska szkoła językowa
Napisał: World Literature Today
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obcokrajowcy zaczynający mieszkanie w naszym kraju będą pewnie mieli sporo problemów z komunikacją, dlatego też powinni tak szybko jak się da rozpocząć uczenie się języka. Lecz duże znaczenie będzie miało to, na jakie kursy się zdecydują, bo ich oferta jest rzeczywiście szeroka. Przede wszystkim dowiedzieć się trzeba, jaką metodą uczy dana szkoła języka polskiego i skonfrontować to z potrzebami obcokrajowca. Jeśli będzie on potrzebował bardziej zapoznania się z gramatyką, to powinien poszukać kursu, na jakim na to kładziony będzie odpowiedni nacisk. Z kolei osobom które potrzebują się nauczyć potocznej mowy dużo bardziej polecane będą "polish lessons" (sprawdź tę stronę) prowadzone w takiej właśnie formie.

Czy tego rodzaju notka wzbudziła Twoją ciekawość? Jeżeli tak, to poznaj ten niesamowicie w serwisie. On z pewnością również jest wart zgłębienia.

Ważne będzie, aby dana szkoła posiadała doświadczonych lektorów, po polsku każdy z nas będzie mówił, lecz nie oznacza to wcale że sprawdzi się jako nauczyciel.

Dlatego też warto przed wybraniem kursu "polish for foreigners" (nasza strona) dowiedzieć się, na co będzie kładziony nacisk w czasie zajęć. Istotni są także lektorzy, z powodu tego na to, że kursy będą prowadzone dla obcokrajowców, to muszą oni wiedzieć, jak ich uczyć. Zupełnie innego rodzaju zajęć będą potrzebować osoby zamierzające dobrze poznać gramatykę i reguły rządzące naszym językiem, jeśli chodzi o nie potrzebny będzie całkowicie inny rodzaj zajęć, niż przy trenowaniu mowy.

Nauka języka Polskiego
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak można zauważyć, propozycja szkół mających w ofercie kurs języka polskiego cały czas się zwiększa. W części z nich takie kursy są jedną z możliwych propozycji do wyboru, z kolei inne będą się tylko w tym specjalizować.

Podobny intrygujący tekst przedstawiany jest tutaj, więc odwiedź stronę i sprawdź, jakie informacje tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują!

Jednak przy wyborze tak bardzo istotne to nie będzie, warto natomiast mieć na uwadze kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze istotna będzie metoda, jaką będzie prowadzony dany kurs. Całkowicie czego innego oczekiwać będzie osoba która po prostu chce nauczyć się dobrze mówić, w jej przypadku najlepsze będą zajęcia nastawione właśnie pod tym kątem.

Jeżeli więc marzymy o znajomości języka polskiego, nawet na poziomie podstawowym, to naprawdę dobrze zacząć szukać możliwości uczenia się tego języka. Po kilkunastu lekcjach nadal będziemy zaskoczeni tym jak dużo się dzieje w tym języku, ale na spokojnie będziemy umieli wszystko rozgryźć i po miesiącu będziemy umieli wypowiedzieć już coś sensownego po polsku, a co dopiero po paru miesiącach nauki. Dlatego nie ma, co przejmować się pierwszymi niepowodzeniami i po prostu robić wszystko, aż język polski nie będzie już nieodgadnioną zagadką.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-14 15:22:22