Powrót trendu na gry planszowe! Sprawdź ciekawe gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży

Współcześnie ludzie stają się coraz bardziej znudzeni nowoczesnymi technologiami. Coraz mniej rzeczy robi na nas wrażenie, pogrążeni w świecie telewizorów, komputerów i telefonów komórkowych zaczynamy odczuwać coraz większy przesyt wszystkiego, co nas otacza. Co interesujące, coraz więcej ludzi, zwłaszcza młodych, myślami wraca do okresu lat ’90. Wydawać by się mogło, że wtedy wszystko było lepsze – kreskówki, słodycze, zabawki, formy spędzania wolnego czasu. Dodatkowo dochodzi jeszcze coraz bardziej szerząca się moda na slow life, czyli zmniejszenie pędu codziennego życia i poświęcanie czasu na czynności nie związane z współczesną technologią. Następstwem tego rodzaju zjawisk jest powrót mody na gry dla dzieci edukacyjne.

Zabawki drewniane dla dzieci
Napisał: Vasile Cotovanu
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna atutów planszówek jest cała lista. Co najistotniejsze, dzięki nim możemy wejść w interakcję z innym człowiekiem i wspólnie spędzić czas na dobrej zabawie. Gry planszowe rozwijają logiczne myślenie, umiejętność współpracy i szybkiego reagowania na nieoczekiwane zdarzenia. Powodem, dla którego ponownie, po kilki latach stały się one tak cenione jest na pewno to, że aktualnie są one fantastyczną alternatywą dla gier komputerowych, które stają się dla ludzi coraz mniej interesujące. Również kwestia dotycząca tego, że dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed komputerami odgrywa duże znaczenie. Zobacz producenta zabawek z drewna, gier planszowych, ilustracji - poszukują alternatyw, aby zainteresować swoje pociechy i odciągnąć od ciągłego niszczenia wzroku na wpatrywaniu się w ekran. Jeśli chodzi o gry dla dzieci edukacyjne, to wybór jest niezmiernie duży i mogą one być naprawdę rozbudowane, dzięki czemu nakłonienie do nich najmłodszych wcale nie jest takie trudne. Mamy tu do czynienia z dwojakim zyskiem, z jednej strony dziecko nie niszczy sobie wzroku wpatrując się w monitor, z drugiej zaś może wejść w kontakt z innym człowiekiem, co jest niewątpliwie korzystniejsze, aniżeli ciągłe tkwienie w wirtualnym świecie gier komputerowych.pomoce dydaktyczneCo więcej, grając w typowo zręcznościowe gry, np. w pchełki czy bierki dzieci szlifują cierpliwość i rozwijają swoją zręczność.

W odniesieniu do wymienionych powyżej przyczyn obecnego wzrostu popularności na planszówki, ich wybór w sklepach jest naprawdę ogromny. Oprócz znanych wszystkim gier takich jak warcaby, bierki, pchełki czy chińczyk znajdziemy dziesiątki innych, niekiedy bardzo rozbudowanych.

Jeżeli zainteresował Cię prezentowany artykuł, kliknij bez wahania tutaj, gdyż ta witryna (https://www.lontex.pl/serwis-samochodow-ciezarowych-katowice) na pewno też jest godna polecenia.

Powstają coraz to nowsze gry dla dzieci edukacyjne i dorosłych oparte na jakiejś fabule. Wielką popularnością cieszą się również różnego rodzaju quizy, które z jednej strony bogacą naszą wiedzę, z drugiej zaś zmuszają mózg do zwiększenia wydajności.

Niezależnie od tego, czy mamy dzieci, czy nie, planszówki to wyśmienity pomysł na zajęcie sobie wolnego czasu. Gry planszowe mogą być świetną okazją na pełne dobrej zabawy spotkania ze znajomymi, z którymi będziemy mogli usiąść wspólnie przy stole i pożartować, zamiast wypisywać do siebie za pośrednictwem telefonu czy komputera.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-16 09:45:10