Z jakich powodów kajakarstwo stało się tak popularną formą na spędzanie wolnych chwil w czasie lata.

Odpoczynek nad wodą wielu osobom kojarzył się przede wszystkim będzie z leżeniem plackiem na piasku i ewentualnie raz na jakiś czas zmoczeniem się w wodzie. I rzeczywiście duża część osób właśnie w ten sposób spędza letnie upały, a przecież możliwości będzie znacznie więcej.

Bardzo chwalone przez wielu jest przykładowo kajakarstwo. Aktualnie praktycznie na każdej rzece, która się będzie nadawać są organizowane spływy sulejów, zarówno krótkie na kilka godzin, jak również dużo dłuższe, nawet na kilkanaście dni. I co najważniejsze, dostępne są one praktycznie dla każdego, bez względu na umiejętności oraz wiek. Wiele osób twierdzi, że pływanie kajakami wymagało od nich będzie jakiś ciężkich przygotowań i kondycji. Tymczasem na spokojnych, łagodnych rzekach można tak naprawdę leniwie płynąć przez cały czas z prądem, i nie grożą przy tym żadne poważniejsze zagrożenia. Sterowania kajakiem można się nauczyć w kilka minut, a przyjemność płynąca z takiej formy wypoczynku jest naprawdę bezcenna.

rower - odbitka
Napisał: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli więc ktoś by chciał spróbować tej naprawdę ciekawej i dającej wiele frajdy aktywności, to będzie miał kilka opcji do wyboru. Na początek, jeśli zaczyna dopiero przygodę z kajakarstwem, warto się wybrać na krótszy spływ jakąś łagodniejszą rzeką. Kilkanaście kilometrów przepłyniętych podczas jednego popołudnia powinno już pozwolić na to, żeby wiedzieć, czy ta forma na spędzanie wolnego czasu spełni oczekiwania.

Uczestników zaopatrzyć należy w odpowiednie kajaki sulejów, zapewnić miejsca na biwakach i przewóz wszystkich bagaży. Na niektóre ze spływów miejsca są już rezerwowane końcem zimy, jeśli więc komuś zależeć będzie na tym, aby wziąć udział, to musi to mieć na uwadze.

Na wielu rzekach przy takich krótkich spływach wręcz nie trzeba robić żadnych rezerwacji, a po prostu udać się na miejsce, wynająć kajak i ruszyć w dół rzeki. Przy dłuższych spływach pomyśleć już należy o odpowiednio wczesnej rezerwacji. Jest to o tyle istotne, że organizatorzy będą dysponować określoną ilością miejsc, ze względu na konieczność organizacji wszystkiego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-18 13:40:10