Rozwój – na co w pierwszej kolejności dobrze jest dziś stawiać?

Nie da się zanegować zjawiska, że spora część naszego społeczeństwa zatrudniona jest na stałym etacie w danej firmie. Mało tego sfery naszego działania są niezmiernie różne. Niemniej jednakże szczegółem łączącym wszystkich z nas jest otrzymywanie przez nas wynagrodzenia. W naszych staraniach zmierzamy do tego, aby było ono jak największe. Urzeczywistnienie takiego założenia w praktyce nie jest natomiast proste.

Unia Europejska - biuro w Szczecinie
Współcześnie czasy są naprawdę dość wymagające. Rynek pracy oczekuje od ewentualnych kandydatów, że będą stawiali na szybki rozwój, kształcili się i trzymali rękę na pulsie zmian. Dzieci już od wczesnych lat szkolnych są przygotowywane do mocnej rywalizacji. Im więcej młody człowiek zrobi w szkole, w szczególności na studiach, tym prostszy będzie miał późniejszy start na rynku pracy. Przykładem ogromnej szansy jest Erasmus w Szczecinie (zobacz więcej tutaj), czyli wyjazd w czasie studiów do innego kraju, gdzie można przede wszystkim podszkolić własną znajomość języka obcego. Takie wyjazdy cieszą się dzisiaj faktycznie ogromną popularnością, gdyż młodzi ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tego, że znajomość języków obcych ma podstawowe znaczenie. Poza tym, jest to doskonała okazja do poznania kultury innego kraju i nowych, miłych osób. Taki wyjazd to silny punkt w CV przyszłego pracownika.

Musimy jednakże mieć na względzie fakt, że tego rodzaju szkolenia cieszą się stosunkowo dużym zaciekawieniem, dlatego musimy na bieżąco kontrolować wszelkie propozycje, by nie zostać wykluczonym z możliwości ich ukończenia.

moneta - euro
Napisał: Ervins Strauhmanis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu punkty funkcjonują pod nadzorem Parlamentu Europejskiego, a zakres ich działalności nie będzie się ograniczać jedynie do funkcji informacyjnej. Każde Centrum Informacji Europejskiej (biuro Europe Direct w Szczecinie) będzie organizowało rozmaite szkolenia, kursy i debaty, w czasie których uzyskać można sporo cennych wiadomości na temat tego, jak funkcjonują poszczególne unijne obszary. Poza tym wspierają lokalną naukę i biznes w promowaniu europejskich rozwiązań i mobilizują je do aktywnego uczestniczenia w organizowanych projektach.

Dzięki inicjatywom członkowskim typu Erasmus, rzesze młodych studentów jest w mocy zobaczyć inną kulturę, nawiązać ciekawe znajomości, nauczyć się języków. Najwspanialsze jest to, że kładziony jest tu duży nacisk na wyrównywanie szans między bogatymi a biedniejszymi osobami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-23 08:59:03