Jeśli planujesz mieszkanie, sięgnij po rozwiązania nie tylko popularne, ale i sprawdzone! Zobacz, którymi się zainspirować!

W adaptacji planów budowlanych i remontowych używa się dziś rozmaitych produktów, od typowych i od dawna popularnych, do nowoczesnych i zupełnie niekojarzonych z branżą budowlaną. Jednak cały czas, niezmiennie od dekad, w branży tej eksploatuje się drewno, jakkolwiek miejsca i sposoby jego zastosowania bywają inne od tych, do jakich się przyzwyczailiśmy.

mieszkanie - stykówka
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po panowaniu cegły, a następnie tzw. wielkiej płyty, nastał okres rehabilitacji drewna jako głównego budulca ścian budynku. Coraz bardziej wzięte są domy z drzewa, chociaż rzeczywiście na ogół stawiają je nowobogaccy przenoszący się z metropolii na wieś. Nieprzerwanie jednak drewno rządzi na podłogach - deska podłogowa z różnym wykończeniem, z przeróżnych rodzajów drewna, jest kładziona nie tylko w salonach, ale także na balkonie i w łazience, innymi słowy w miejscach od zawsze wykańczanych za pomocą płytek. Do łask powróciło również dekorowanie drzewem ścian, chociaż już nie w formie znienawidzonej boazerii. Notabene drewno sprawdza się nie tylko we wnętrzu mieszkania. Wprawdzie drewniane płoty nie cieszą się wielką renomą przez przymus ich corocznego konserwowania, jednakowoż już domki na narzędzia - jak najbardziej. Wydają się o tyle wygodne, że nie wymagają przekopywania głębokich fundamentów, a poza tym budki takie można zakupić już gotowe, do indywidualnego skręcenia po dostarczeniu do ogródka lub na działkę. Jeśli więc nie posiadamy drygu do projektowania i konstruowania, domki na narzędzia zaspokoją nasze potrzeby śpiewająco.

Pamiętajmy także o tym, że fragmenty z drewna można bez większego trudu, z kolei z niezłym skutkiem wizualnym, łączyć z odmiennymi tworzywami. Nawet beton dekoracyjny w zestawieniu z deską drewnianą wytworzy interesujący owoc. Można się w tym celu usposobić aranżacjami przedstawianymi w wielu miesięcznikach czy serwisach wnętrzarskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-07 14:39:53