Z jakiego powodu technika decoupage cieszy się taką dużą popularnością, jakie akcesoria są potrzebne przy jej używaniu.

Wiele zdobniczych technik, jakie pojawiły się przed wiekami, jest do dnia dzisiejszego z dużym powodzeniem wykorzystywanych. Rzecz jasna zmianie uległy narzędzia i materiały do ich robienia, ale idea pozostała ta sama, co dużo lat temu.

Decoupage - gwiazkdki
Napisał: distelfliege
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie inaczej sprawa na przykład się ma decoupage, metodą jaka wymyślona została przed wieloma laty na dalekiej Syberii. To właśnie tam rozpoczęto niewielkimi kawałkami różnych materiałów zdobić grobowce. Jakiś czas później do swoich celów decoupage - przeczytaj więcej o bombki decoupage - zaczęli adoptować Chińczycy, a później doszła też do Europy. W pewnym momencie stała się naprawdę popularna, a osoby się nią zajmujące zyskały miano artystów. Obecnie również chętnie się po nią sięga, szczególnie że nie będzie wymagać dużych finansowych nakładów, a daje naprawdę ciekawe rezultaty. W największym skrócie decoupage polega na tym, że na wcześniej przygotowaną powierzchnię nakleja się różne motywy przygotowane z barwnych papierów, wycinków gazet czy też serwetek. Wszystko następnie będzie pokrywane odpowiednim lakierem, dzięki czemu nie tylko prezentuje się to wszystko bardzo ładnie, ale też jest wytrzymałe i trwałe.

Do naklejania nadają się w zasadzie wszystkie powierzchnie, wraz z tkaninami, więc uniwersalność decoupage jest naprawdę spora. Co ważne, nie wymaga ona dużych nakładów finansowych, spokojnie można na początek użyć to, co i tak w większości domów jest. Przede wszystkim potrzebne będą różnokolorowe papiery i serwetki oraz coś do ich wycinania. Sprawdzają się tu najzwyklejsze nożyczki, ale zaopatrzyć się też można w takie, które będą umożliwiać wycinanie rozmaitych motywów i wzorów. Ich koszt nie jest duży, każdy sklep kreatywny będzie je miał w swojej ofercie, a można dzięki nim otrzymać bardzo interesujące rezultaty.

Potrzebny także będzie jakiś porządny klej, tu na przykład bardzo dobrze sprawdza się zwykły wikol, używany i znany od wielu lat do przyklejania papieru. Pomyśleć również należy o lakierze który będzie zabezpieczał przyklejony wzór, tu z kolei najbardziej polecane są lakiery - (nasza strona) i farby akrylowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 09:15:51