Fundacja Pomocy Dzieciom dla maluchów – na co poświęca 1% podatku z PIT?

Im bliżej końcówki kwietnia, tym więcej w prasie, radiu i telewizji pojawia się informacji o przybliżającym się końcu podatkowych rozliczeń. Bo właśnie wtedy mija okres, gdy przesłać należy do urzędu skarbowego podatkowe zeznanie. Jeżeli trzydziesty kwietnia będzie w weekend, to wówczas pit można będzie złożyć w pierwszym dniu maja, w każdej innej sytuacji data ta jest ostateczna.

W rozporządzeniu nie wskazano terminu, w jakim pieniążki otrzymane z odpisów 1% podatku winny być wydane. To zależy od samej organizacji OPP, od jej projektów albo od potrzeb które mogą się pojawić. Istotne jest to, aby jednoprocentowe wpływy wydawane były na działalność pożytku publicznego. Tenże akt prawny wiąże od początku wejścia w życie ustawy o działalności pożytku publicznego a także o wolontariacie. Nie zmieniła go nowelizacja z 2015 roku. Pojawiły się jednak dodatkowe obowiązki połączone z księgowaniem tych wydatków.

Przekaż 1% podatku na chore dzieci
Napisał: Donnie Ray Jones
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podejmowanie ogromu mniej lub bardziej ważkich decyzji tego typu zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku potrzebny czas, który wielu osobom ucieka ogromnie prędko przez palce – dlatego im szybciej otrzyma się niezbędne informacje o działaniach wybranej organizacji, tym lepiej. Oddanie 1% na pomoc dla chorych dzieci (tutaj dowiesz się więcej) nie kosztuje nic ze strony podatnika – jeśli w czasie wypełniania rozliczenia podatku żadna kwota nie będzie oddana w ten sposób, będzie ona przekazana na odmienne konieczności ustalane poprzez państwo.

Jeśli masz zamiar podarować swoją część podatku przejdź do strony Fundacja Pomocy Dzieciom!

Podczas wypełniania zeznania pomyśleć warto o tym, aby odpowiednio zagospodarować swój jeden procent. Możliwość dania tej kwoty dla jednej z wielu uprawnionych do tego instytucji możliwa jest od dość dawna, i naprawdę należy z niej skorzystać. Taki 1% dla chorych dzieci, podarowany w zeznaniu przykładowo może pozwolić na zakup sprzętu czy drogie leczenie.

Jeżeli ktoś będzie chciał sprawdzić, komu przekazać 1 podatku, to tego typu wykazy są bez problemów dostępne w internecie, a większość instytucji uprawnionych do tego umieszcza także informację na swoich internetowych stronach. Obecnie samo podarowanie jednego procenta jest bardzo proste. Wystarczy w odpowiedniej rubryce w formularzu wpisać unikalny numer instytucji, a realizacją przelewu zajmie się już urząd skarbowy. Jeśli ktoś chciałby dokładniej sprecyzować, na co mają być wydane jego pieniądze, to również na picie będzie mógł to zrobić.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-14 15:33:47