Z jakich usprawnień skorzystają obecnie matki, gdy chodzi o karmieniu piersią? Jak przechowywać mleko matki?

W temacie karmienia piersią niemowlaków narosło już wiele historii oraz przekonań, które powielane są od dawien dawna. Pewne będą miały pokrycie w prawdzie, inne za to nie mają żadnego potwierdzenia, natomiast na pewno sprawa karmienia piersią jest tematem dosyć często poruszanym, jeżeli chodzi o wychowanie dziecka.

Ostatnio głośna jest rozprawa o temacie karmienia dziecka piersią w miejscu publicznym. Tu zdania będą podzielone. Jedni ludzie będą takiemu rozwiązaniu bardzo przeciwni, oceniając takie zachowanie za coś gorszącego. Natomiast inni ludzie zaś nie widzą w takiej sprawie niczego zdrożnego, a nawet uznają to za rzecz zupełnie zwyczajną. Tym bardziej że w obecnych czasach wiele tematów w kwestii karmienia piersią jest już raczej ułatwionych. Młoda matka ma możliwość zakupić stanik do karmienia, który upraszcza także nakarmienie dziecka poza domem. Nie trzeba nam żadnych wielkich kombinacji ze stanikiem, a jedynie odpina się jego przednią warstwę i wtedy możemy przystąpić do karmienia.

Stanik do karmienia dla młodej mamy - duży wybór
Napisał: David Stanley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Problem z publicznym karmieniem będzie taki, iż niemowlak je rzeczywiście często i nie zawsze uda się zdążyć wrócić do mieszkania na czas. Z tego powodu zdarza się, iż jeżeli jesteśmy dłużej poza mieszkaniem, to niemowlaka musimy nakarmić. Nie zawsze się znajdzie właściwe miejsce, by zrobić to wygodnie. Przecież nie zamkniemy się razem z naszym dzieckiem w ubikacji. Jednak dla matek, które będą się na przykład krępować karmić swoje dziecko publicznie piersią, istnieje jeszcze przechowywanie mleka matki, jakie się odciąga oraz daje niemowlakowi w razie takiej potrzeby. Jednak trzeba pamiętać o kilku sprawach. Takie mleko powinno się przede wszystkim od razu schłodzić. Możemy je również zamrozić, jednakże w takim przypadku również istnieje ostateczny termin, podczas którego takie mleko może poczekać w zamrażalniku.

Z pewnością przy odciąganiu matczynego mleka trzeba nie zapominać o dobrym zachowaniu higieny. Trzeba dbać o to, żeby niechciane zarazki nie dostały się do środka. Mleko, jakie chcemy podać naszemu niemowlakowi, nie może być ostro ogrzane do temperatury powyżej 37 stopni. Najlepiej zagrzać je pod strumieniem bieżącej wody. Ogólnie sprawę biorąc lepiej, by było nieco chłodniejsze, aniżeli za gorące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-25 15:21:17