Drewno czyli idealny materiał, który jest w stanie nadać naszemu domowi nowego, bardziej przytulnego wyglądu

Wiele sklepów budowlanych proponuje swoim klientom bogaty wybór, jeżeli chodzi o meble do ogrodu. Nierzadko, meble ogrodowe stanowią najczęściej zakupywane artykuły przez osoby, jakie już dawno zapomniały o zaaranżowaniu własnego domu i mogą obecnie cieszyć się z beztroskiego użytkowania własnych czterech kątów.

tartak w urszulewie - praca
Napisał: Kopp
Na podstawie: Kopp
Ładna podłoga drewniana (mój link) jest obecnie właściwie artykułem luksusowym, bo zazwyczaj kładziemy panele, które, by tak rzec, są surowcem drewnopochodnym. Choć dębowe deski prezentują się o dużo lepiej, a przy tym są trwalsze, to jednakże akurat tu przeważają względy czysto ekonomiczne - za najzwyklejsze panele zapłacimy grosze. Równie dobrym wyborem jest też parkiet albo misterna mozaika, lecz koszt kupna takiej podłogi znacząco wzrośnie. Tak czy owak, nasza wspaniała podłoga drewniana nie pozostaje jedynym drewnianym elementem aranżacji domowych wnętrz. Oprócz świerkowych mebli w poszczególnych pomieszczeniach, a szczególnie w kuchni można znaleźć wiele rozmaitych praktycznych gadżetów, które dodatkowo stanowią ważny element dekoracji. Rzecz tu o drewnianych doniczkach, łyżkach czy imponujących i błyszczących nowością pudełeczkach na torebki herbaty. Tymczasem całkiem odrębną kwestią jest budowanie konstrukcji, które potem możemy zobaczyć na zewnątrz budynków. Dla przykładu, dobrą inwestycją na przyszłość stają się drewniane place zabaw dla dzieci. Dokładnie pomalowane i zaimpregnowane domki, karuzele oraz pozostałe sprzęty będą służyć latami i rzecz jasna będą o dużo lepiej się prezentować niż te wykonane z innych materiałów. W taki sposób tradycyjny plac zabaw staje się w rzeczywistości wizytówką osiedla albo niedużego miasteczka.

ogląd - ogród
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o materiały, to w ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się drewno i to we wszelkiej formie. Dla przykładu, jeśli chodzi o temat jakim jest deska podłogowa (czytaj więcej), to coraz więcej Polaków stawia właśnie na taki materiał kosztem choćby standardowych paneli. Podłoga z drewna dodaje szyku i elegancji pomieszczeniom oraz ponad to może ocieplić przestrzeń. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie wygląda zdecydowanie lepiej aniżeli sztuczne panele. Ważne jest jednak aby w odpowiedni sposób zadbać o tego typu powierzchnię i konserwować ją specjalnymi środkami przeznaczonymi do tego celu. Niewątpliwą zaletą podłóg wykonanych z drewna jest z całą pewnością fakt, iż można je cyklinować. Tak oto, co jakiś czas niskim kosztem będziemy mogli zadbać o nowy wygląd podłogi w mieszkaniu. Po skończonej konserwacji będzie to prezentować się w taki sposób, jak byśmy zainstalowali nowe deski. Z drewna buduje się również altany, jakie stawia się zazwyczaj w ogrodach. Jest to bardzo ciekawy i praktyczny pomysł jak urządzić przestrzeń dookoła domu.

dom - odbicie
Napisał: Robert Bonfante
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna najprościej to osiągniemy korzystając z usług fachowego biura projektowego, które ma już spore doświadczenie pod tym względem. Najpierw jak najlepszy projekt, a w dalszym rzędzie szczegółowe rozplanowane i przeprowadzone prace ogrodowe, pozwolą zagospodarować teren wokół dom, adekwatnie do założonej koncepcji w krótkim czasie.

Pamiętajmy także o tym, że fragmenty drewniane można bez większego trudu, za to z ciekawym rezultatem estetycznym, integrować z innymi tworzywami. Chociażby beton dekoracyjny w zestawieniu z deską drewnianą wytworzy ciekawy owoc. Można się usposobić aranżacjami przedstawianymi w wielu miesięcznikach czy serwisach wnętrzarskich.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 12:41:06