Czy obcokrajowcom łatwo nauczyć się naszego języka? Co może im być w tym pomocne?

Choć nasz kraj jest dość etnicznie jednorodny, to i tak przybywa do nas sporo osób z innych krajów. Nie jesteśmy wielonarodową nacją, a wpływa na to historia oraz to jak wszystko się ukształtowało dziejowo, pomimo to jesteśmy obywatelami Europy, w Unii Europejskiej, więc i atrakcyjnym państwem, w jakim jesteśmy w stanie zamieszkać, studiować czy po najzwyczajniej rozpocząć nowe życie.

Jednocześnie polski to bardzo ciężki język, niektórzy mówią, że nawet najtrudniejszy ze wszystkich. Z pewnością w czołówce tego rodzaju języków, o których się mówi, że są najgorsze do nauczenia. Oczywiście jest w tym wiele przesady, ale nawet sami mamy niekiedy z nim kłopoty. Nawet nie chodzi o wymowę, lecz o zasady gramatyczne. Na szczęście każdy obcokrajowiec może się go bezproblemowo nauczyć, gdyż jest dostępny kurs języka polskiego. Na tego rodzaju kursie jesteśmy w stanie dosyć szybko przyswoić podstawy naszego języka, na tyle, ażeby móc w określonym, w dosyć dobrym stopniu komunikować się po polsku.

Kursy języka angielskiego
Napisał: Kaplan International English
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu kursy nazywa się często w języku angielskim, by każdy obcokrajowiec, jaki jeszcze nie poznał naszego języka mógł właściwie rozszyfrować ich znaczenie. Bardzo często więc jest to polish language course, co znaczy kurs polskiego języka, dzięki jakiemu każda osoba, która przybywa do naszego kraju jest w stanie się go nauczyć. To niezwykle istotne, iż mamy tego typu możliwości, gdyż ułatwiają bardzo start w całkiem nowym miejscu. Wiadomym jest, iż angielski rządzi w każdym miejscu, lecz jak ktoś planuje tu trochę pomieszkać, to raczej musi chociaż nauczyć się podstaw. Łatwiej wtedy o pracę, o kontakty międzyludzkie, najzwyczajniej jest swobodniej i prościej osiągnąć to, co jest dla nas najważniejsze.

Trzeba na pewno dużo determinacji, żeby się udało, ale powinniśmy próbować, ponieważ efekty będą spektakularne. Jak ukazują różnorodne badania, coraz więcej obcokrajowców ma w planach nauczyć się naszego języka. Istnieją różnorodne motywacje, lecz najważniejsze są takie, że ktoś poznaje partnera z Polski i planuje z nim zamieszkać w Polsce. Inne powody to oczywiście praca. Tak jest, iż wiele osób przyjeżdża do nas na tzw. kontrakty, które trwają kilka lat. Przez taki czas chcąc nie chcąc uczą się języka i przywiązują się do bardziej do nowego miejsca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-14 11:25:00