Jedziesz na studia? Rzetelnie przemyśł swoją drogę rozwoju!

Powiedzenie, że wykształcenie jest kluczem do wyśmienitej przyszłości, wydaje się dziś banałem. Pójście na uczelnię jest oczywistą wizją dla większości młodzieży, którzy wyobrażają sobie, iż po zdobyciu dyplomu magistra rynek pracy przyjmie ich z otwartymi ramionami. Czy jednakże sam status studenta wystarczy?

pisanie prac marketing
Napisał: Robert Couse-Baker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wydaje się, że studia to trampolina, od jakiej młody człowiek winien się odepchnąć, by wcisnąć się w upatrzone położenie. Zapomina się jednak, że badanie to nie to samo co bycie na studiach. Personel szkół wyższych notorycznie powiadają, że prace ile zarabia grafik komputerowy licencjackie i magisterskie, oddawane do oceny dzisiaj, są na nieporównywalnie niższym poziomie aniżeli jeszcze 5 lat temu. Dlaczego? Przypuszczalnie dlatego, że studentów częstokroć nie absorbuje to, czym się zajmują w ramach tej pracy. Typują temat na chybił trafił ewentualnie poddają się sugestii promotora. W efekcie oni się katują, promotorzy mają ogrom pracy z korygowaniem ich wypocin, a wykształcenie nie idzie do przodu, a wręcz - można powiedzieć - zawraca w rozwoju. Kluczem do powodzenia jest zaangażowanie w proces uczenia się i w branżę, z jaką się one wiążą. Niejednokrotnie lepiej jest odpuścić jakiś przedmiot, ale w tym czasie spełniać konkretny projekt badawczy w tym, co człowieka interesuje. Podobnie napisanie pracy licencjackiej bądź magisterskiej powinno się kojarzyć z wzrostem indywidualnych zainteresowań badawczych lub zawodowych. Są jednak kierunki studiów, na jakich trudno wymyślić coś nowego czy też, wręcz przeciwnie, nowości można znaleźć krocie, ale nie starczy czasu i miejsca na zgłębienie zagadnienia. Do tego typu kierunków, na których trudne jest pisanie prac marketing wlicza się na równi z psychologią, historią czy turystyką. Nieco odmiennie wygląda sytuacja na kierunkach przyrodniczych, jako że tam często prace dyplomowe mają formę pisanego omówienia praktycznego projektu, wypełnionego w ramach pracy badawczej. W tym miejscu przeto musi starczyć czasu na przebadanie przedmiotu, a skreślenie pracy jest już tylko formalnością.

Jednakowoż trzeba przypominać sobie, że studia same w sobie nie zapewniają uzyskania zatrudnienia po ich odbyciu. Nie jest to szkoła zawodowa. Dodatkowo mamy wolny rynek, również rynek pracy, co znaczy, że nawet ukończywszy 2 kierunki, możemy się nie spodobać możliwemu szefowi albo po prostu nie realizować artykułowanych przezeń wymagań.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-02 11:08:47