Dlaczego warto kształcić się przez całe życie i jak wpływa to na naszą karierę zawodową?

Funkcjonujemy w czasach wyjątkowych możliwości. Dzięki rozpowszechnieniu Internetu oraz różnego rodzaju nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie nauczyć się wielu kapitalnych rzeczy oraz nabyć nowych umiejętności praktycznie nie wychodząc z mieszkania. Biorąc pod uwagę zmieniającą się w niezwykle szybkim tempie rzeczywistość oraz ciągle rosnącą konkurencję na rynku pracy, warto jest uczyć się każdego dnia. Ponad to, otwiera to sporą liczbę drzwi przed nami a także nigdy nie mamy pewności w którym momencie dana umiejętność będzie nam przydatna. Poza tym, gdy uczymy się czegoś nowego, to tworzymy nowe połączenia neuronów, co ma wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu.

nauczyciel po studiach
Napisał: World Literature Today
Na podstawie: http://www.flickr.com

Dzisiaj nawet wykonując taki zawód jak choćby nauczyciel, powinniśmy się wciąż dokształcać. Podnoszenie własnych kompetencji w każdego dnia jest nie tylko dobrze postrzegane przez naszą firmę lecz ponad to świadczy także o chęci wzmacniania własnych umiejętności, co będzie się przekładać na jakość wykonywanych obowiązków. I tak przykładowo, jeżeli chodzi o studia dla nauczycieli mamy dosyć rozbudowaną ofertę z całej Polski. Przed tym gdy jednak postawimy na jakieś konkretne studia, dobrze jest skrupulatnie przeanalizować sobie swoją obecną sytuację oraz postarać się ocenić w jaki sposób wybór tych dodatkowych zajęć może wpłynąć na naszą dalszą karierę. Dobrze jest także sprawdzić, które miasta mają świetnie działające ośrodki akademickie z wartościową kadrą. Obecnie sporo małych miast jest w stanie poszczycić się całkiem dobrym poziomem edukacji i to zarówno jeśli chodzi o studia jak i tak zwane podyplomówki. Idealnym przykładem jest tu chociażby Opole, jakie coraz wyraźniej zaznacza własny ślad na uniwersyteckiej mapie naszego kraju. Nie jest tak w każdym przypadku, że im większa miejscowość tym lepsza uczelnia jak i wyższy poziom nauczania.przejdź (więcej szczegółów)Jeśli chodzi na przykład o studia pedagogiczne w opolu, to cieszą się one uznaniem wielu studentów z różnych zakątków kraju. Wartościowa kadra oraz odpowiednie warunki do studiowania sprawiają, że szkoły wyższe nie mają zazwyczaj problemów z naborem nowych żaków w każdym roku akademickim.

Warto powtórzyć to ponownie - musimy uczyć się każdego dnia, gdyż może mieć to bardzo duży wpływ, zarówno na nasze życie prywatne oraz te zawodowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-03-06 15:33:43