Mały przydomowy ogród z tarasem i oczkiem wodnym

Kupowanie domków z małymi ogrodami zamiast mieszkanka w bloku robi się coraz bardziej popularne, albowiem nawet mały ogródek pozwala nam na chwilkę wytchnienia a także kontakt z naturą po ciężkim dniu. Możesz wyjść na trawę bądź taras i wypocząć, natomiast w wolnej chwili popracować troszeczkę.

zabawki - fotka
Napisał: centralniak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie ogrody są bezproblemowe w pielęgnacji, albowiem nie trzeba wiele czasu, żeby skosić trawę jak też przejrzeć rabaty. Można także przyuczyć dzieci opieki nad roślinami, pokazać jak uprawiać truskawki w doniczce, posadzić kilka krzaków borówki amerykańskiej, ażeby mogły poskubać ekologicznych owoców. Wypływają z tego same radości. Przydomowy ogród stanowi idealne miejsce na przelanie swoich wyobrażeń o zielonym azylu, w którym w każdym momencie dnia oraz nocy możesz oddychać rześkim powietrzem. Ogródek przydomowy to idealne podejście dla tych, którzy lubią ogrody. Jak nazwa uwypukla ogród (szerzej w serwisie http://www.projektoskop.com/33-jagoda-kamczacka/) przydomowy mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie punktu zamieszkania. W najlepszej sytuacji znajdują się ci, którzy posiadają domy wolnostojące a także dużą działkę. Na większej powierzchni możemy stworzyć niezmiernie zróżnicowane aranżacje, które sprawią, iż ogródek będzie niezmiernie oryginalny. Przy mniejszych nawierzchniach mamy ograniczone pole do popisu, jednakże nawet na paru metrach kwadratowych możesz stworzyć nadzwyczaj interesujące kompozycje. Nie istotne czy dom wolnostojący, czy szeregowy, ponieważ na każdej nawierzchni możesz zrealizować ciekawe rozwiązania.

zabawki - image
Napisał: Rafał Komorowski
Na podstawie: http://www.flickr.com
zabawki - portret
Napisał: Chris
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed zabraniem się do pracy musimy określić czego tak naprawdę oczekujemy od ogródka - jaką funkcję ma pełnić. Poza estetycznymi atutami może stać się miejscem odpoczynku, zabaw dla dzieci jak też miejscem uprawy warzyw. Najodpowiedniej gdy łączy w sobie te wszystkie funkcje. Zależnie od tego czy miejsce pod przyszły ogród jest placem budowy czy też zagospodarowanym terenem z roślinnością, należy podjąć w początkowym okresie nieco zróżnicowane działania. Różność tyczy się przede wszystkim kwestii powiązanych z doprowadzeniem obszaru po budowie do porządku. Nie obędzie się bez sprzątnięcia działki. Ocalmy przy tym pozostałe po budowie fragmenty które można wykorzystać (przykładowo deska podłogowa może nam posłużyć do konstrukcji altany).

Koniecznie musimy przygotować program działań jak też szkic zagospodarowania terenu pod ogród. Na samym początku w projekcie uwzględniamy najistotniejsze części ogródka np. kącik wypoczynkowy, oczko wodne itd. Potem projekt (Archipelag - domy parterowe z dachem dwuspadowym 30 stopni) uzupełniamy o kolejne fragmenty i kompozycje ogrodowe. Pamiętajmy, że w planie należy wziąć w rachubę takie składniki jak kształt powierzchni, zacienienie, drenowanie itp.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:25:03